Міжнародний день студента 17 листопада
21 Листопада 2017

Міжнародний день студента 17 листопада

17 листопада молодь усього світу відзначає Міжнародний день студента. Це свято асоціюється з молодістю, романтикою та веселощами, а ось його історія, яка почалася в Чехословаччині під час Другої світової війни, пов’язана з трагічними подіями. 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччині празькі студенти та викладачі вийшли на демонстрацію для відзначення річниці створення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 р.). Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому було розстріляно студента медичного факультету Яна Оплетала. Його похорони 15 листопада 1939 року переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів було заарештовано. 17 листопада гестапівці та есесівці рано-вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було ув’язнено в концтаборі в Заксенхаузені. За наказом Гітлера всі чеські навчальні заклади були закриті до кінця війни. На честь цих подій і був оголошений Міжнародний день студентів, а в післявоєнні роки його святкування підтверджено на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі 1946 року, і з цього часу він відзначається щорічно.

Сьогодні День студентів святкується в багатьох країнах світу, і хоча програми святкування цього дня різняться, але він дуже популярний серед студентської молоді. І практично жоден ВНЗ не залишається осторонь від галасливого і довгоочікуваного свята. За великим рахунком, у нашому коледжі його святкування почалося ще з понеділка. Студенти майстерно попрацювали над стінгазетами і фотоколажами, вміло поєднали фантазію та гумор.

Студенти І-го курсу за сприяння викладача математики Піддубної Л.В. організували інтелектуально-розважальну гру «Поле чудес», на якій продемонстрували рівень обізнаності в термінах та персоналіях у галузі математики. У результаті захопливої гри переможцями стали Батрак Максим і Дядюра Марія. Студенти висловили побажання частіше проводити подібні заходи в ігровій формі для того, щоб урізноманітнити навчальний процес.

Урочисте святкування Міжнародного дня студента відбулось у кіноконцертному залі «Україна» Міжрегіональної Академії управління персоналом. Ректор МАУП Микола Несторович Курко звернувся з привітанням до студентів. Після цього він та проректор з розвитку загальної середньої освіти МАУП Володимир Яровой вручили найактивнішим студентам почесні грамоти. Серед студентів Деснянського економіко-правового коледжу почесною грамотою  за активну участь в організаційній та громадській роботі було нагороджено Мостового Станіслава, Пархоменко Таїсу, Строгуш Анастасію, грамотою за хороші успіхи в навчанні та активну участь у культурних заходах коледжу - Премоленну Анастасію, Станіславчук Анну, Стародуба Олександра, Півошенка Леоніда, Бруцьку Анастасію. Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участі талановитої молоді вишу.

17 листопада найрозумніші й найкмітливіші студенти коледжу зійшлися в інтелектуальному змаганні – брейн-рингу, який організували органи Студентського самоврядування коледжу: Марусич Ілля, Пархоменко Таїса, Премоленна Анастасія, Туз Катерина , Устименко Анна. Питання гри стосувалися політики, історії, культури і спорту. Запекла боротьба точилася між двома командами, в результаті якої перемогла дружба. Святкування Дня студента продовжилося на дискотеці.