День юриста
29 Вересня 2017

День юриста

8 жовтня – День юриста, який з'явився в календарі України за Указом Президента №1022 / 97 від 16.09.1997 р. Це свято об'єднує юристів різних сфер діяльності. Значимість професії юриста для суспільства надзвичайно вагома завдяки становленню України як правової держави. На правознавців покладено завдання фактичного утвердження принципу верховенства права, удосконалення українського законодавства, приведення його у відповідність з нормами міжнародного права, а також підвищення правової культури та правової свідомості населення.

Юрист – це, насамперед, фахівець, що вміє працювати з документами і аналізувати їх у відповідності з нормами права. Юрист не зобов'язаний знати статті законів напам'ять, оскільки це безглуздо, адже законодавство щодня змінюється, натомість повинен знати, до якого закону звернутися. Юридичну роботу здійснюють тисячі уповноважених спеціалістів (прокурори, адвокати, судді, слідчі, нотаріуси тощо), які виконують значну кількість юридично значущих дій, вирішують щоденно сотні тисяч юридичних справ. Така велика кількість юридичних спеціальностей створює широкі можливості для реалізації свого потенціалу молодим поколінням.

Напередодні Дня юриста 6 жовтня в Деснянському економіко-правовому коледжі при МАУП відбулося відкрите заняття у формі ділової гри за участю студентів, які навчаються за спеціальністю «Право». Групи КП 1 та 2 курсу провели інсценізацію судового засідання. Майбутні юристи узагальнили та розширили знання в галузі кримінального права, відчули рівень відповідальності за протиправні вчинки. Студенти проявили навики образного мислення, командної роботи, здатність викладати свої думки, оцінювати одногрупників. Заняття видалося дуже цікавим і захоплюючим, усі присутні отримали неймовірне задоволення.

Вітаємо зі святом усіх викладачів юридичних спеціальностей і юристів загалом!